J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Poświętnem PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
22.06.2018.

W dniu 22 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Poświętnem uroczyście zakończono rok szkolny 2017/2018 Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Poświętnem. Następnie nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się do Szkoły Podstawowej w Poświętnem na uroczysty apel, który rozpoczął się wejściem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie absolwentów Gimnazjum.

Pani Bożena Brzozowska, dyrektor SP w Poświętnem, powitała wszystkich zebranych, a w szczególności przybyłego na zakończenie  roku szkolnego Wójta Gminy Poświętne Witolda Łapińskiego, któremu podziękowała za sukcesywne polepszanie warunków funkcjonowania szkoły, wsparcie oraz osobisty wkład w rozwój placówki. W swoim wystąpieniu położyła nacisk na to, iż mijający rok szkolny był rokiem przełomowym, pierwszym rokiem po reformie oświaty.

W następnym punkcie głos zabrał Wójt Witold Łapiński, który poinformował wszystkich zebranych na apelu o wyborze Pani Bożeny Brzozowskiej na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Poświętnem w drodze konkursu ogłoszonego przez Urząd Gminy w Poświętnem, który odbył się 6 czerwca br. Pani Bożena Brzozowska będzie piastować to stanowisko przez kolejne 5 lat.

Pan Wójt Witold Łapiński oraz Pani Dyrektor Bożena Brzozowska wręczyli Stypendia Naukowe Wójta Gminy Poświętne najzdolniejszym uczniom. W tym roku stypendium uzyskało 23 uczniów, których średnia ocen przewyższała 5,0. Podczas apelu wręczono także świadectwa z czerwonym paskiem uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Podziękowania od Rady Pedagogicznej otrzymali również rodzice, którzy udzielali się w pracach na rzecz szkoły.

Pan Wójt Witold Łapiński otrzymał od uczniów kwiaty i podziękowanie za wspieranie i docenianie ich pracy.

Podczas uroczystości pożegnano odchodzących na emeryturę nauczycieli i pracowników obsługi. Miłym akcentem było odśpiewanie pożegnalnej piosenki przez władze gminne, dyrekcję oraz nauczycieli.

Po czym nauczyciele i uczniowie udali się na zasłużone wakacje, które potrwają do 3 września.

Zdjęcia >>

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws