J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
02.03.2018.

W tym roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ph. „Kto dziś upomni się o pamięć…” obchodzony jest w gminie Poświętne szczególnie uroczyście. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa wraz z opiekunami wykonali gazetkę okolicznościową oraz zawiesili plakaty informacyjne na szkolnych korytarzach. 1 marca odbył się także uroczysty apel z udziałem pocztu sztandarowego dla uczniów i nauczycieli, zaś 2 marca w apelu uczestniczył wójt gminy Witold Łapiński, radni, pracownicy urzędu gminy, ułani ze Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich oraz rodzice, nauczyciele i młodzież szkolna.

 

Przez te dwa dni młodzież ubiera się do szkoły na galowo. Do tego w dniu 1 marca uczniowie klas IV – VI oraz II i III gimnazjum otrzymali patriotyczne naklejki na ubranie z napisem Kocham Cię Polsko! Piękna scenografia, subtelne oświetlenie, narratorzy w żołnierskich mundurach, pięknie śpiewające i recytujące dziewczęta uczyniły ten występ niezwykłym.

Pojawiały się łzy wzruszenia i chwile zadumy nad tragicznymi losami bohaterów narodowych. Po występie słowno-muzycznym ułani udali się na miejscowy cmentarz, aby oddać hołd przy symbolicznym grobie Kazimierza Kamieńskiego ps. „Huzar”, który był jednym z Żołnierzy Wyklętych z naszej gminy.                                                                                 
Uroczystości zostały przygotowane przez nauczycieli: Panią Danutę Kamieńską,   Pana Piotra Sobieszczaka, przy pomocy Pani Marzanny Chwaszczewskiej, Pani Marty Jaworskiej oraz Pana Krzysztofa Warakomskiego.

Zdjęcia >>

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws