J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne

Przerwy w dostawie

energii elektrycznej

 

System Zbiórki Opakowań
PSOR


Jakość powietrzaPodlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
Obchody 100  lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Gminie Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
13.02.2018.

11 lutego 2018 roku W Gminie Poświętne  rozpoczęły się uroczyste  obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę  i 100 - lecia 10 Pułku Ułanów Litewskich, który reaktywował swoją działalność w roku 1918 w Pietkowie.

Z tej okazji, w Pietkowie  odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym pw. Św. Anny w Pietkowie celebrowana przez księdza kanonika Tadeusza Kaczyńskiego, który w homilii wspominał mieszkańców Pietkowa i gminy Poświętne zasłużonych w budowaniu Niepodległości. Przypomniał zebranym zasługi 10 Pułku Ułanów Litewskich, który utrwalał granice Polski na Wschodzie i brał udział w wojnie polsko - bolszewickiej, płacąc wysoką daninę krwi.

W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, obecny był Wójt Gminy Poświętne Witold Łapiński wraz z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kamiński, zastępca ca Burmistrza Łap Wiesław Kamieński, Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej  Złotoria w gminie Choroszcz Ireneusz Jabłoński. Obecni byli strażacy ochotnicy z parafii Pietkowo i licznie przybyli goście. 

Dla uczczenia obchodów Szwadron przygotował prezentację poświęconą historii 10. Pułku Ułanów  Litewskich i swojej dwudziestoletniej działalności. Na kończenie mszy zgromadzeni mieszkańcy parafii Pietkowo i goście wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu  chóru Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Zdjęcia >> 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws