J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws

KONTAKT

Urząd Gminy 
18-112 Poświętne 21

tel: 85 650 13 14
85 650 11 64
85 650 13 10


Numery wew. referatów:
1 - Zastępca Wójta
2 - Skarbnik
3 - USC (Kierownik)
4 - GOPS
5 - Drogi, Rolnictwo
6 - Działalność gospodarcza,
     akcyza, stypendia
7 - Podatki
8 - Radca Prawny
9 - Dowody osobiste, oświata
0 - Sekretariat


fax: 85 650 11 83


e-mail:  poswietne@data.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek
7.15 - 15.15

PODSUMOWANIE KADENCJI 2014-2018


Sprawy obywatelskie


Dokumenty Planistyczne


System Zbiórki Opakowań
PSOR

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Komisariat Policji w Łapach
 Podlaska Izba Rolnicza


Serwis Turystyczny


Fair Play


Związek Powiatów Polskich


Ogłoszenia

STRONY OBCOJĘZYCZNE


       Licznik odwiedzin
         
 
XIII sesja Rady Gminy Poświętne PDF Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.03.2008.

14 marca 2008 roku odbyła się sesja Rady Gminy Poświętne, podczas której rozpatrywne były trzy główne tematy:
 

 1. Absolutorium dla wójta gminy za 2007 r.

 2. Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie.

 3. Stan dróg powiatowych na terenie gminy Poświętne.

14 marca 2008 roku odbyła się sesja Rady Gminy Poświętne, podczas której radni jednogłośnie podjęli decyzję o udzieleniu wójtowi Witoldowi Łapińskiemu absolutorium za rok 2007. Decyzja Rady nie mogła być inna rok 2007 był dobrym rokiem, udanym inwestycyjnie. Gmina się nie zadłużała, na koncie wzrosła suma wolnych środków.

Na sesji został poruszany także temat bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

                                               Wybrany obraz

Inspektor Bartłomiej Królik, przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku, wygłosił wykład dla radnych i sołtysów wsi na temat stanu bezpieczeństwa i głównych zagrożeń higieny pracy w rolnictwie na terenie gminy Poświętne.

W gminie Poświętne średnio rocznie dochodzi do trzydziestu wypadków przy pracy w rolnictwie. Przyczyny ich są różne, często nieznajomość zasad, postępująca mechanizacja, ale też niedobre przyzwyczajenia. Spotkanie z inspektorem PIP zapoczątkowało w gminie szerszą akcję promującą bezpieczeństwo w rolnictwie.

W szkołach na terenie gminy zostaną przeprowadzone pogadanki, odbędą się wykłady. PIP przeprowadzi także konkurs na temat higieny pracy i bezpieczeństwa w rolnictwie, fundatorem nagród będą władze gminy.

 

Kolejną ważną sprawą sesji było rozpatrywanie informacji, jakie przekazał radnym dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski. Przedstawił on zebranym zamierzenia i plany inwestycyjne dotyczące utrzymania, remontów i modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy. Sytuacja na drogach powiatowych nie ulegnie radykalnej poprawie. Dyrektor Jędrzejewski zapewnił, że w najbliższym czasie, już w roku bieżącym zostanie wyremontowana droga powiatowa Porośl Wojsławy – Poświętne na odcinkach, które dotychczas nie były naprawiane. Planowana jest też modernizacja drogi Daniłowo – Pietkowo.

                                            Wybrany obraz

Dyrektor Jędrzejewski zapewnił, że remonty i modernizacje będą prowadzone w miarę otrzymywania funduszy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws